2023 aasta käsitööõlled

Black IPA

Black IPA

Balck IPA

Musta värvi õlu, millele tekib sõrmepaksune heledam hästi püsiv vahumüts.

Esimene aroom – Jah, see on IPA! Männivaigune ja tsitrusekoorene. Taustal kohvised ja šokolaadised noodid.

Esmamaitse on mõrumagus segu röstisest kohvist, piisakesest šokolaadisiirupist ja troopilistest küpsetest tsitruselistest. Keskmaitses tulevad esile rohkem humala vaigusemad noodid. Lõppmaitse on kombinatsioon kakaost ja tsitrusekoortest.

See tsitruseliselt mahlane, aga samal ajal röstiselt ja vaiguselt mõrkjas must IPA on suurepärane kaaslane pimedatesse sügisõhtutesse. Sobib nii jõuluprae kui ka jäätise kõrvale nautimiseks.

Ainult andmed

ABV: 6,5% OG: 17 FG: 3,7 IBU: 60 EBC: 55

Untappd Link

e-Pood

Double Trouble

Double Trouble

DDH DIPA

Väga aromaatne ning maitserikas. Seda humalapommi iseloomustavad nii troopilised üleküpsend puuviljad, aga ka vaigused, männised vanakooli IPA’dele iseloomulikud maitsed. Naudi Double Trouble’t külmalt, kõrvale mõni toekam, vürtsikas liharoog.

Allergeenid: oder, nisu, kaer

Ainult andmed

ABV: 8,5% OG: 18,7P FG: 2,5P IBU: 50 EBC: 10

Untappd Link

e-Pood

Typical Tropical

Typical Tropical

Pale Ale

Hägune kollane õlu, millel on säravvalge hästi püsiv vahumüts.

Esimene aroom on troopiliselt puuviljane, tsitruseline ning värskendav. Lõhnas on tunda nii apelsini, ananassi aga ka passionfruiti. Esmamaitse on mahlane ja puuviljane. Maitses tulevad esile magusad tsitruselised, kollased luuviljad, passionfruit. Järelmaitse on pikk ja mõrkjas magusalt mahlane.

Typical Tropical on tüüpiliste troopiliste humalatega tüüpiline troopiline Pale Ale, millel on tüüpiline troopiline sildi disain. Typical Tropical on suurepärane janukustutaja, aga sobib ka kergemate salatite ja mereandide kõrvale.

Soovituslik serveerimistemperatuur 5-6C kraadi

Ainult andmed

ABV: 4,5% OG: 10P FG: 1,2P IBU: 27 EBC: 6

Untappd Link

e-Pood

Via Lactea Nebula

Via Lactea Nebula

HDHC IPA

Stiilile omaselt on aroom väga humalane. Esimeses lõhnas on tunda küpset tsitrust – apelsinikoor, greip. Taustaks männivaigused noodid.

Maitses tulevad esile kõigepealt mahlased tsitruselised noodid, magushapu greibi- ja apelsinimahl. Mahlane ja särtsakas esmamaitse muutub edasi pigem täidlasemaks ja kreemisemaks. Keskmaitses on tunda humalatest tulevad vaigusemad hapukasmõrkjad intensiivsed maitsed. Järelmaitse on pigem kuivemapoolsem, pikk ja intensiivne. Suud jääb kauaks täitma vaigune ja tsitruseline humalaplahvatus.

Via Lactea Nebula on väga humalane, aga suurepärases tasakaalus maitsekas IPA, mis sobib suurepäraselt nii humalasõbrale janukustutajaks kui tšillisõbrale „tulekustutajaks“.

Soovituslik serveerimistemperatuur 5-6C kraadi.

Allergeenid: oder, kaer

Ainult andmed

ABV: 6,8% OG: 14,6P FG: 1,8P IBU: 50 EBC: 6

Untappd Link

e-Pood

Damage Report

Damage Report

Mini IPA

Breakfast menu: Galaxy, Idaho 7, Mosaic.

Läbipaistmatul udusel kollasel õllel on umbes sõrmepaksune valge vaht, mis jätab klaasi seintele kena pitsmustri.

Aroom on värske humalane, troopilisema iseloomuga puuviljane, kergelt tsitruseline. Esile tulevad mahlane melon, ananass, hapukasmõrkjas laimikoor. Taustal on õrnalt tunda mõrkjamaid, vaigusemaid, männiseid noote.

Esmamaitse on troopiliselt puuviljane, magumõrkjas. Tunda on tsitruseliste koored, ananass, valged sõstrad. Järelmaitses jääb kestma troopiline magusmõrkjas puuviljasus.

Õllel on vaatamata madalale alkoholisisaldusele võrdlemisi täidlane keha. Suurepärases tasakaalus troopilised humalased maitsed teevad sellest väga hea janukustutaja, aga see sobib perfektselt ka erinevate mereandidega. Tasub proovida näiteks pannil praetud krevette, millele on lisatud näpuotsaga tšillit ja ingverit.

Soovituslik serveerimistemperatuur 4-6C kraadi juures.

Ainult andmed

ABV: 3.3% OG: 9 FG: 3,5 IBU: 35 EBC: 5

Untappd Link

e-Pood

Royal Mehu Kati purk

Royal Mehu Kati purk

Juicy Double IPA

Whoever remembers will remember! For others, a hell of a lot of Mango and Passion Fruit

Ainult andmed

ABV: 7,5% OG: 17,2 FG: 3,1 IBU: 50 EBC: 4

Untappd Link

e-Pood

Alaska forever

Alaska forever

West Coast DIPA

Karm ja jõuline vanakooli topelt IPA.

Ainult tugevatele.

Ainult andmed

ABV: 8,5% OG: 19,2 FG: 3,8 IBU: 125 EBC: 15

Untappd Link

e-Pood

Õhus on Hägu

Õhus on Hägu

New England IPA

Õlu nagu elu Eestis - hägune, mahlane ja mõru.

Ainult andmed

ABV: 5,5% OG: 13 FG: 2,8 IBU: 30 EBC: 5

Untappd Link

Kazbek

Kazbek

International IPA

Legendi järgi tõi Kazbeki mäetipult kohalik kangelane Pkharmat inimestele jumalate käest tule ja pani alguse nahi rahvale. Pkharmat’il endal läks vähe kehvemini. Kuri jumal Sela püüdis ta kinni, aheldas Kazbeki mäe külge ja igal hommikul tuleb pistrik Ida tema maksaga maiustama.

Lisaks tulele on Kaukasusest pärit ka metsik humal, mis on üheks Kazbeki humala esivanemaks. Nii on see melissi, mündi ja küpse papaia lõhnaga tulnud tuld tooma külma ja kõledasse ameerika humalate maailma. Pruulmeistri suhted pistrikega on jäänud heatahtlikeks.

Ainult andmed

ABV: 4.7% OG: 13.2P FG: 4.5P IBU: 50 EBC: 15

Blog Untappd Link

e-Pood

Suur India

Suur India

West Coast IPA

India Pale Ale on üks suur rännumees. Juba 18. sajandil eksporditi seda kanget ja humalast õlut Inglismaalt Indiasse. Ajapikku eksport vaibus ja möödunud sajandi keskpaigaks oli see erakordne õllestiil unarusse vajunud. IPA taaselustasid Ameerika käsitööõllemeistrid 80-ndatel. IPA sündis uuesti kangemana, humalasemana ja populaarsemana kui kunagi varem. Kuuldused sellest suurepärasest õllest jõudsid ka Euroopasse ja nii saabus kadunud poeg suure ringiga koju.

Nüüd on killuke hullhumalast ajalugu selles pudelis sinuni jõudnud. Selles kullakarva õlles peavad pidu Simcoe, Amarillo ja Columbus humalad ja ega millegi muu jaoks siin ruumi jäägi.

Ainult andmed

ABV: 7.0% OG: 16.3P FG: 3.3P IBU: 90 EBC: 20

Untappd Link

e-Pood