2018 aasta käsitööõlled

Möödunud Suve Mälestus

Möödunud Suve Mälestus

Orange and Honey Ale

Suvi. Laisalt voolav aeg ja vabalt ringi uitavad mõtted. Suvepalavus rahustab maha tõtliku sebimise ja loodus on meie vastu sõbralik. Õues on mesiselt lõhnavad pärnaõied ja suur särav päike.

See õlu on pruulitud tähistamaks meie möödunud suve mälestusi. Ehtsa õiemeega pruulitud kerges õlles on suvise päikese asemel suur oranž apelsin.

Elamus: Punakaspruuni õlle beeži vahukihi sööb lisatud apelsin kiirelt olematuks. Aroomis tõttab vastu apelsin. Mitte mingi abstraktne tsitrus vaid pesuehtne apelsin koos saba ja karvadega. Triple sec tuleb meelde kohe.

Maitses on muidugi mesi. Mõnus magus mesi, mis koos linnastega viib mõtted hoopis küpsetiste maailma. Vana kooli meekook, kui keegi veel mäletab.

Järelmaitses saab apelsinikoore mõrkjus mee magususe jälle kenasti kontrolli alla.

Ainult andmed

ABV: 6.0% OG: 13.5P FG: 2.3P IBU: 18 EBC: 21

Untappd Link

Barett On Alati Moes

Barett On Alati Moes

Bière de Garde

Bière de Garde on õllestiil, mis on natuke nagu barett. Prantsuse klassika, millest tõeline õllefänn kindlasti kuulnud on, aga mida igapäevaelus just tihti ei kohta.

Ega ta teksade ja nahkjakiga võistlegi. See isepäine tegelane vajab küpsemiseks ja nautimiseks aega ja avab ennast sellele, kel on silma ajatule elegantsile.

„Barett on alati moes“ on meie tõlgendust sellest klassikalisest prantsuse stiilist. Moodsama meki annab sellele õllele uus ja üsna vähe levinud Barbe Rouge humalasort.

Elamus: Klaasi täidab paks hele vahukiht ja kuldkollane sillerdavalt selge õlu

Aroomis laiutab algul fenooline pärm, kuid Barbe Rouge humalate marjane olemine nügib ta kiirelt koomale võtma, et kahekesi koos diivanil laiselda. Diivani kõrvale on keegi unustanud kausikese iiriste ja “Barbariss” kommidega.

Kargevõitu, marjane ja magus esmamekk hakkab keskmaitses korraks magushapukate linnaste poole tüürima aga kutsutakse siis humalate mõrususe poolt kiirelt korrale. Keele peale jäävad mängima magus-marjane linnas ja üsna isemoodi humalate kergelt rohune mõrkjus.

Pärast klaasi lõpetamist võib klaasi seinale kleepunud vahulatakatega Rorschachi testi teha.

Ainult andmed

ABV: 7.0% OG: 17.5P FG: 5.0P IBU: 40 EBC: 12

Untappd Link

Päikesetõus salarannas

Päikesetõus salarannas

New England IPA

Võibolla on see hommik, mis saabus ootamatult, kuna aeg koos sõpradega lõkke ümber läks väga kiiresti. Võibolla hoopis koht kala püüdmiseks, kus varajasel tunnil oma mõtetega segamatult koos olla.

Võibolla ärkasid lihtsalt selleks, et kuulata varaseid linde ja võtta ette üks karastav suplus. See on sinu salajane koht, kus sa päikesetõusu naudid.

Päikesetõus salarannas on hullupööra humalane ja mahlane IPA, mis on mõeldud suvel nautimiseks.

Ainult andmed

ABV: 6.2% OG: 14.0P FG: 2.6P IBU: 42 EBC: 12

Untappd Link

Hõõgõlu

Hõõgõlu

Glögg Beer

Põhjamaadel teati juba ammu, et krõbeda pakase kõrvale ei sobi jääkülm õlu. Talvel joomiseks pruuliti kange õlu, mida sündis tule kohal kuumaks ajada ning ürtide ja meega maitsestada.

„Hõõgõlu“ on pruulitud nendele vanadele tavadele mõeldes. Eksootiliste vürtside ja Eesti meega maitsestatud õlu on parim kui ta üsna kuumaks ajada ja siis oma isu järgi rosinate, kaneeli või kuivatatud marjadega mõnusaks timmida. Julgemad võivad proovida lisada ka ühe lahti klopitud munakollase.

Ainult andmed

ABV: 10% OG: 21.0P FG: 3.4P IBU: 5 EBC: 44

Untappd Link