2023 aasta käsitööõlled

Vabalava eripruul

Vabalava eripruul

Laager

Vaba Lava Eripruul on Lehe Pruulikoja ja Vaba Lava koostöös sündinud hele laagerõlu.

See traditsiooniline laager sobib nautimiseks nii hea toidu kui etenduse kõrvale.

Iga müüdud purgi pealt toetame Vaba Lava omaltpoolt 25 sendiga.

Ainult andmed

ABV: 4.7% OG: 12.7P FG: 3.2P IBU: 21 EBC: 6

Untappd Link

e-Pood

Lehe Hele Laager

Lehe Hele Laager

Laager

Esmaaroom on viljane, kergelt magusa karamellise alatooniga. Taustalt võib leida ka kuivatatud puuvilju, pähkleid.

Maitse on karge ja linnaseline. Tunda on nii magusamat karamelli, aga seda on tasakaalustamas kerge humalamõrkjus. Järelmaitse on pigem kuivema iseloomuga.

Meie Hele Laager on klassikaline Laager-stiilis hele õlu, mis sobib suurepäraselt nii suviste festivalide kaaslaseks, sauna, aga suurepäraselt ka kõiksugu toitude kõrvale. Proovi Heledat Laagrit burgerite, pitsade või kasvõi seaprae kõrvale ja sa ei kahetse.

Soovituslik serveerimisinfo – janukustutava efekti saamiseks tarbi seda 4-6C kraadi juures, toidu kõrvale nautmiseks lase paari kraadi võrra soojeneda.

Ainult andmed

ABV: 4.7% OG: 12.7P FG: 3.2P IBU: 21 EBC: 6

Untappd Link

e-Pood

Juulik

Juulik

Pilsner

Kõik, mis ahvatleb ja hiilgab, ei pruugi ju veel kuld olla, aga see on küll üks kuldaväärt jook. Kirgas kuldne selge õlu, millel valge hästi püsiv valge vaht.

Esimene aroom on viljaselt magus, heinane, suvine. Taustal on tunda küpsetisi ning leivapärmiseid lõhnu. Esmamaitse on karge ja viljane. Linnaseline magusus on suurepärases tasakaalus kerge humalase mõrkjusega. Keskmaitses tulevad esile pähklised ning soolakreekereid meenutavad maitsed. Järelmaitses on tunda magusamaid mesiseid noote.

Juulik on kerge kehaga, lihtsasti joodav Pilsner, mis on ideaalne kaaslane nii sauna, suvisele grillipeole, aga loomulikult ka Terminaatori kontserdile. Toitudest soovitame Juulikut proovida näiteks pannil praetud kohafilee kõrvale. Janukustutava eesmärgi täitmiseks sobib Juulikut juua kohe külmkapitemperatuuril, 4-5C kraadi juures – nii tuleb esile just Pilsneri kargus ja humalane mõrkjus. Toidu kõrvale joomiseks soovitame õllel aga 10-15 minutit enne toasoojas olla, siis tulevad esile rohkem viljased ja pähklised maitsed.

Ainult andmed

ABV: 4.7% OG: 13.6P FG: 3.5P IBU: 20 EBC: 6

Untappd Link

e-Pood

Lehe Tume Laager

Lehe Tume Laager

Laager

Lehe Tume Laager on kerge kehaga karge tume õlu, milles tunneb röstist magusat karamellisust ja pähkliseid noote. Magusaid maitseid on tasakaalustamas humalatest tulenev vaigune mõrkjus.

Tume Laager sobib suurepäraselt nii grillroogade kõrvale kui ka lihtsalt niisama nautimiseks.

Ainult andmed

ABV: 5,5% OG: 14,7P FG: 4.2P IBU: N/A EBC: N/A

Untappd Link

e-Pood

Moodne Klassika

Moodne Klassika

Pilsner

Väike must kleit ei ole väike must kleit, kui teda katavad polkatäpid. Samamoodi ei saa tume ülikond olla roheline. Aga klassikaline ei tähenda isikupäratut. Klassikalise rõiva kandja jääb silma oma enesekindla naeratuse, meeldiva käitumise ja aruka jutuga.

Pilsner on klassika. Pilsner ei saa olla kange või humalane või merevaigukarva. Pilsner peab olema meeldivalt mõrkjas helekollane karastav õlu. Võrgutavaks naeratuseks sobib pigem aimatav kui tuntav valge veini noot, mille annab sellele pilsnerile Hallertau Blanc humal.

Ainult andmed

ABV: 4.8% OG: 12.3P FG: 3.5P IBU: 35 EBC: 6

Untappd Link

e-Pood

Moodne klassika nisuõlu

Moodne klassika nisuõlu

Hefeweizen

Saksapärane nisuõlu, “hefeweizen”, on pika ja põneva ajalooga õlu. Aastasadu oli selle õlle pruulimine lubatud ainult kuninga loal. Ka õlu ise jõudis eelkõige aristokraatide, mitte lihtrahva lauale.

Tänapäeval on selle õlle nautimine lubatud kõigile ning selle populaarsus aina kasvab. Seda ka põhjusega – raske on palaval suvepäeval leida paremat janukustutajat kui särtsakalt karboneeritud ja kergelt hapukas hefeweizen.

Ainult andmed

ABV: 5.0% OG: 12.9P FG: 3.4P IBU: 17 EBC: 7

Untappd Link

e-Pood