Käsitööõlled Lehe Pruulikojalt

Heaven Hell HH BBA

Heaven Hell HH BBA

Amerikan Barley Wine BBA

Heaven Hell – Heaven Hill Bourbon Barrel Aged American Barleywine 14% Õlu on tumepruuni värvi ning sellel on väga tihe ja hästi püsiv beeš vahumüts, mis jätab klaasi seintele tiheda pitsmustri.Esimene aroom on võimas, soe, leivasupine. Avanedes lisandub üsna tugev ning magus vanilje, taustaks pähklised noodid.

Esmamaitse on magus, vaniljene, leivane. Keskmaitses on tunda tammepuiduseid, kergelt röstiseid noote. Järelmaitses tulevad esile tsitruselised, ürdised, mõrkjad, humalased maitsed. Alkoholi soojus jääb suhu pikaks ajast endast märku andma, aga seda on täpselt parasjagu.

Tegemist on oma kanguse ja stiili kohta võrdlemisi kerge kehaga ning ohtlikult lihtsasti joodava õllega. Soovitame varuda endale mitu pudelit, et siis proovida seda näiteks kahe, kolme ja miks mitte ka viie aasta pärast.

Hetkel sobib Heaven Hell nautimiseks näiteks õhtusöögi lõpetuseks koos datli toorjuustukoogiga. Serveerimissoovitus – avada pudel 6C juures ning valada välja näiteks veinipokaali või Teku õlleklaasi. Jahedamatel temperatuuridel üllatab Heaven Hell magusa ning vaniljese maitsega ning väga lihtsa joodavusega. Kui õlu on tasapisi klaasis soojenema hakanud, lisanduvad ürdisemad, humalasemad, aga ka alkohoolsemad maitsed.

Ainult andmed

ABV: 14% OG: 30P FG: 5,8 IBU: 80 EBC: 45

Untappd

e-Pood