Käsitööõlled Lehe Pruulikojalt

Moodne Klassika Märzen

Moodne Klassika Märzen

Märzen

See merevaigukarva magusapoolne laager on õllesõpru meelitanud juba sajandeid. Endiste aegade pruulmeistrite poolt täiuslikkuseni lihvitud stiilile on raske midagi lisada.

Moodsaks saab see klassika läbi sinu enesekindluse, uudishimu ja heatahtlikkuse. Eks sellepärast sa tihti oledki seltskonda oodatud.

Elamus: Klaasi täidab kirgas ja merevaigukarva laager heleda tiheda vahukihiga. Aroomis on mõnus segu magusast Munich linnasest, nooblist Saaz humalast ning pisut puuviljasest ja vürtsikast laagripärmist.

Karastavas lonksus hoiab linnaste magusust kindlalt kontrolli all humalate nõtke mõrusus. Klassikalise ja noobli õllena ei tõtta Märzen keset tantsuplatsi domineerima, vaid otsib oma võimalust olla heaks kaaslaseks piduroogade kõrvale. Bratwurst on muidugi kindla peale minek, aga miks mitte ka grillitud suvikõrtvits või tume šokolaadikook.

Järelmaitses jätkavad magusad linnased ja mõrkjas humal oma tasakaalus tantsu. Seda kõike muidugi viisakalt ja vaoshoitult. „Kirsaga näkku“ emotsiooni sellelt õllelt oodata ei tasu, küll on aga tegemist ühe universaalseima janukustutaja ja toidukõrvasega.

Ainult andmed

ABV: 5.2% OG: 13.1P FG: 3.5P IBU: 24 EBC: 15

Untappd

e-Pood