2018 aasta käsitööõlled

Teadsin Kohe, Et Oled Imeline

Teadsin Kohe, Et Oled Imeline

Strawberry Pilsner

Märkasin sind juba kaugelt. Sa paistad ju lihtsalt silma. Sa olid mu lemmik esimesest silmapilgust. Uskusin, et oled imeline. Kõik ju armastavad maasikaid.

“Teadsin kohe, et oled imeline” on maasikapilsner, kus on kokku saanud kaks aegumatut lemmikut – maasikad ja pilsner.

Elamus: Helevalge, kõrge vahukiht katab klaasis pilsneri, mille kuldkollast tooni on maasikad nõksukese punase poole kallutanud. Aroomis trügivad esile maasikad. Värsked, metsalagendikult korjatud maasikad, mis koju viimiseks timutikõrte otsa vanikuteks on aetud.

Aroom paneb hetkeks kõhklema. Kas klaasis on ikka õlu või moodne mehujas marjavein, mida mõnikord õlle pähe müüakse? Esimene sõõm hajutab kõik kahtlused – see on ju vana hea pilsner. Õrnalt mõrkjas ja karastav õlu, selline nagu pilsner ikka olema peab. Ainult vähese maasikaga.

Järelmaitseks jääb mõnus maasikas keelele pai tegema.

Ainult andmed

ABV: 5.5% OG: 13.6P FG: 3.5P IBU: 18 EBC: 6

Untappd Link

e-Pood

Kolka

Kolka

Spiced Carrot Ale

Kui Eesti ja Läti pruulikojad otsustavad koos pruulida, siis tasub kindlasti Liivimaa poole vaadata. Sklandrausis on Liivimaalt pärit magus pirukas, mis on küpsetatud rukkijahust, täidetud kartuli- ja porgandipudruga ning maitsestatud kaneeli ja köömnetega. Ja kui see ei tundu nagu suurepärane idee ühe õlle pruulimiseks, siis sa ei tunne käsitööõlle pruulijaid.

Mis värk selle tuletorniga on? See on üks kaunis pärl, mis on peidus Kolka lähedal meres. Kindlasti väärt külastamist.

Elamus: Sügavpunase õlle peale tekib paks beežikas vahukiht, mis hajub üsna ruttu. Aroom on intensiivne ja vürtsikas. Melass, rukkilinnased, tume karamell, krõbe porgandipirukas.

Sõõmu alguses domineerib melass, millele lisab põnevust magusalt juurviljane porgand ning õllele lisatud vürtsid.

Lõppmaitses taanduvad intensiivsed toonid ning mõnusaks mekiks jääb suhu köömnetega küpsetatud krõbe rukkileib.

Ainult andmed

ABV: 7.0% OG: 18.3P FG: 5.8P IBU: 35 EBC: 50

Untappd Link

e-Pood

My Name Is Legion

My Name Is Legion

Double ice distilled double barrel-aged barley wine

Who are you?

My name is Legion, for I’m not one thing but many.

Elamus: Selle õlle nautimiseks on vaja aega, konjakiklaasi ja soovitavalt ka head sõpra. Peaaegu karboneerimata õlle vahukiht on õrnõbluke ja hajub kiiresti ning klaasi jääb merevaigukarva jook, mis sarnaneb rohkem konjakile kui õllele.

Kui õlu on tulnud külmast, siis on nüüd just paras aeg sõbraga juttu ajada ja lasta õllel natuke hingata ja soojeneda. Jõulise kange alkoholi aroomi alt hakkab vaikselt kooruma õlle enda iseloom. Iirised, kodus tehtud kukekomm, kauge mälestus konjakivaadist ja midagi puuviljast ja magusat Jurançon’i valge veini vaadist.

Maitse-elamust alustab jõuline ja keelt põletav alkohol, kogemus, mis pigem paneb konjaki või viskisõbra muigama ja tavaliselt õlledest üsna kaugele jääb. Erinevalt kangest alkoholist jääb keelt katma jäädestileeritud õlle kleepjas palett. Maitses on olemas kõik see, mida aroom lubas. Juurde tulevad konjakis leotatud mustad ploomid, bareywine’i rosinad ja kuivatatud aprikooside hapusus, vanilje.

Järelmaitses jäävad domineerima pikast ja mitmekesisest vaadilaagerdusest õlle sisse kolinud tanniinised toonid.

Selle õlle kirjeldamine on väga raske, sest iga järgmine sõõm toob juurde uusi maitseid ja mõtteid. Kiirustada kindlasti ei tasu. Võibolla peaks head sõbrad, kellega seda erakordselt kanget õlut jagada ning maitsmispauside ajal vanu häid aegu meenutada, olema eelduse, et üldse selle õlle kallale minna?

Ainult andmed

ABV: 22.0% OG: N/A FG: N/A IBU: N/A EBC: N/A

Untappd Link

e-Pood

Enne Üheksat

Enne Üheksat

Peppermint Stout

Selles õlles saavad kokku tume, mõrkjas šokolaad ja roheline, värskendav piparmünt. Sobib suurepäraselt lõpetama uhket õhtusööki või siis ka päris omaette nautimiseks.

Ainult andmed

ABV: 10.5% OG: 26.0P FG: 7.7P IBU: 110 EBC: 150

Untappd Link

e-Pood

Keelatud Armastus

Keelatud Armastus

Hefeweizen with lime

Selle üle, kas hefeweizen ’ile on kohane lisada lõiguke laimi, on palju vaidlusi peetud. Selleks, et mitte narri olukorda jääda, tegime me selle juba pruulikojas ära. Ehtne saksapärane nisuõlu koos ohtra laimiga. Kui meeldib, võid nautida, vaba otsuse koormast ja võltsvagaduse süütundest.

Ainult andmed

ABV: 5.0% OG: 12.9P FG: 3.4P IBU: 17 EBC: 7

Untappd Link

e-Pood

Ja päike tõuseb

Ja päike tõuseb

Barrel Aged Double IPA

Meie sihitu uitamise magus valu. Meie võimetus ausalt ja vahetult suhelda, mis viib valede ja hävinguni. Meid igavesti meelitav tühiste naudingute sireenilaul. Hoolikalt valitud naljadega vürtsitatud ekspressliin läbi käest lastud võimaluste. Kõik see on hoolikalt ja piinliku täpsusega selle õlle sisse pandud.

“Ja päike tõuseb” on Kuuba rummi vaadis küpsenud topelt-IPA – stiile siduv ja lõhkuv eskapistlik kõrvalepõige hedonistlikku maailma, näitamaks sulle, et seal pole lahendust.

Ainult andmed

ABV: 10.0% OG: 22.0P FG: 4.5P IBU: 67 EBC: 31

Untappd Link

e-Pood

Übermensch

Übermensch

Quintuple Session IPA

Was gross ist am Menschen, das ist, dass er eine Brücke und kein Zweck ist: was geliebt werden kann am Menschen, das ist, dass er ein Übergang und ein Untergang ist.

Also sprach Zarathustra

Ainult andmed

ABV: 20.0% OG: N/A FG: N/A IBU: N/A EBC: N/A

Untappd Link

e-Pood

Three Pleasures - Coffee

Three Pleasures - Coffee

Coffee infused doppelbock

Sa ärkad hommikul koos esimeste päikesekiirtega. Maja on veel päris vaikne, sest kõik veel magavad, aga õuest on juba kuulda kuidas linn ärkab. Sa keedad endale kohvi, värskelt jahvatatud kohvioad täidavad köögi lummava aroomiga. Siis jalutad koos tassi kohviga rõdule. Uus päev on ootamas. Elu on ilus.

Ainult andmed

ABV: 7.0% OG: 18.5P FG: 6.0P IBU: 22 EBC: 70

Untappd Link

Frodziskie

Frodziskie

Ice Distilled Grodziskie

Selle õlle sees on tammesuitsutatud nisulinnastest pruulitud grodziskie “Ogar polski” olemus. Läbi jäädestilleerimise neljakordselt võimendatud. Tulemuseks ei ole natuke suurem või natuke kangem “Ogar Polski”, oh ei. Rõõmsameelselt ringi lippavast poola hagijast on saanud hiiglaslik ja salapärane polaarhunt, kes ei kohku tagasi millegi ees.

Ainult andmed

ABV: 8.8% OG: N/A FG: N/A IBU: N/A EBC: N/A

Untappd Link

Klerre

Klerre

Black Hoppy Belgian Ale

Klerre on Madalmaade veedeemon, kes ilmutab ennast tavaliselt hiiglasliku musta koerana. Kuid Klerre on kujumuutja ja nii võib ta esineda ka kassi, nahkhiire või hoopis konnana. Talle meeldib vingerpusse mängida, need võivad olla üsna ohutud kuid üksik õhtune teekäija pärast Klerrega kohtumist edasi ei rända.

Samasugune kujumuutja on ka meie “Klerre” – belgia pärm, kommisuhkur ja ohtralt Jarrilo humalat ei luba seda õlut ühegi kindla stiili sisse suruda. Aga olemas on ta sellest hoolimata. “Klerrega” kokku saamine on kindlasti mõistlik ette võtta koos sõpradega. Nii on ohutum.

Ainult andmed

ABV: 9.0% OG: 20.0P FG: 4.1P IBU: 50 EBC: 200

Untappd Link

Ogar Polski

Ogar Polski

Grodziskie

Ogar Polski ei ole ogar poolakas. Ogar Polski on hoopis Poola hagijas. See on iidne poola koer, kes on tuntud oma terava nina ja tööka loomu poolest. Meie arvates sobib see koer suurepäraselt iseloomustama grodziskie’t.

Grodziskie on vana Poola õllestiil. Seda õlut tehakse nisulinnastest, mis on kuivatatud tammehalgudest tehtud tule kohal. Kerge ja kuldne nisulinnas koos raske tammesuitsuga moodustab üsna ogara maitse. Sellise pisut poolapärase.

Ainult andmed

ABV: 3.8% OG: 9.8P FG: 2.7P IBU: 25 EBC: 7

Untappd Link