2017 aasta käsitööõlled

Ja päike tõuseb

Ja päike tõuseb

Barrel Aged Double IPA

Meie sihitu uitamise magus valu. Meie võimetus ausalt ja vahetult suhelda, mis viib valede ja hävinguni. Meid igavesti meelitav tühiste naudingute sireenilaul. Hoolikalt valitud naljadega vürtsitatud ekspressliin läbi käest lastud võimaluste. Kõik see on hoolikalt ja piinliku täpsusega selle õlle sisse pandud.

“Ja päike tõuseb” on Kuuba rummi vaadis küpsenud topelt-IPA – stiile siduv ja lõhkuv eskapistlik kõrvalepõige hedonistlikku maailma, näitamaks sulle, et seal pole lahendust.

Ainult andmed

ABV: 10.0% OG: 22.0P FG: 4.5P IBU: 67 EBC: 31

Untappd Link

e-Pood

Übermensch

Übermensch

Quintuple Session IPA

Was gross ist am Menschen, das ist, dass er eine Brücke und kein Zweck ist: was geliebt werden kann am Menschen, das ist, dass er ein Übergang und ein Untergang ist.

Also sprach Zarathustra

Ainult andmed

ABV: 20.0% OG: N/A FG: N/A IBU: N/A EBC: N/A

Untappd Link

e-Pood

Ainult Jänestele

Ainult Jänestele

Carrot Cake Ale

“Porgandid!” põrutas jäneseisand käpaga vastu lauda, “nüüd on nad hakanud porgandeid õlle sisse panema!” Ta vaatas endaga rahulolevalt nurgas kõrguvat porgandivaru, aga väike kõhklus jäi ikka hinge. Mis siis saab kui porgandi hind nüüd tõusma hakkab.

See õlu on ood porgandile, kus kuhjade kaupa Eesti porgandeid on saanud enda seltsiks hoolikalt valitud pirukavürtsid.

Ainult andmed

ABV: 6% OG: 14.5P FG: 3.5P IBU: 22 EBC: 27

Untappd Link

Frodziskie

Frodziskie

Ice Distilled Grodziskie

Selle õlle sees on tammesuitsutatud nisulinnastest pruulitud grodziskie “Ogar polski” olemus. Läbi jäädestilleerimise neljakordselt võimendatud. Tulemuseks ei ole natuke suurem või natuke kangem “Ogar Polski”, oh ei. Rõõmsameelselt ringi lippavast poola hagijast on saanud hiiglaslik ja salapärane polaarhunt, kes ei kohku tagasi millegi ees.

Ainult andmed

ABV: 8.8% OG: N/A FG: N/A IBU: N/A EBC: N/A

Untappd Link

Son Of a Peach!

Son Of a Peach!

Florida Weisse

Selle Cool Head Brew‘ga koos pruulitud värskendava ja hapu õlle sisse sai pandud nii palju virsikuid, et otsustasime seda kutsuda “Virsikupojaks”.

Ainult andmed

ABV: 4.0% OG: 10.0P FG: 2.5P IBU: 10 EBC: 14

Untappd Link

Keskööpäike

Keskööpäike

New England IPA

Sügavpunane päike, mis alles kesköö eel ennast loojuma sätib kuulutab valgete ööde algust. Maagiliselt mustavate metsade ja lõhnavate niitude vahel lokkav öö on meie – unistamiseks, seiklemiseks ja armastamiseks.

Selle punase ja hurmavalt puuviljase uue laine IPA sees on lisaks hiiglaslikule kogusele Equanot humalale ka veripunase veriapelsini viljaliha. Ikka teie rõõmuks.

Ainult andmed

ABV: 5.8% OG: 13.7P FG: 3.0P IBU: 40 EBC: N/A

Untappd Link

Klerre

Klerre

Black Hoppy Belgian Ale

Klerre on Madalmaade veedeemon, kes ilmutab ennast tavaliselt hiiglasliku musta koerana. Kuid Klerre on kujumuutja ja nii võib ta esineda ka kassi, nahkhiire või hoopis konnana. Talle meeldib vingerpusse mängida, need võivad olla üsna ohutud kuid üksik õhtune teekäija pärast Klerrega kohtumist edasi ei rända.

Samasugune kujumuutja on ka meie “Klerre” – belgia pärm, kommisuhkur ja ohtralt Jarrilo humalat ei luba seda õlut ühegi kindla stiili sisse suruda. Aga olemas on ta sellest hoolimata. “Klerrega” kokku saamine on kindlasti mõistlik ette võtta koos sõpradega. Nii on ohutum.

Ainult andmed

ABV: 9.0% OG: 20.0P FG: 4.1P IBU: 50 EBC: 200

Untappd Link

Musta Suuga Krants

Musta Suuga Krants

American Pale Ale

Musta Suuga Krants on austusavaldus Eesti humalakasvatajatele. Nendele uudishimulikele ja uskumatutele, kes kasvatavad humalaid hoolimata sellest, et Eesti asub humalate kasvatamiseks liiga kaugel põhjas.

See õlu on Blackmouth Cur’i eriversioon, kus Ameerikas kasvanud Cascade humalad on asendatud Eestis kasvanud humalatega. Rohkem retsepti timmitud ei ole. Seega saab kõrvale võtta vana hea Blackmouth Cur’i ja ise proovida, mida erinev kasvukoht humalaga teeb.

Ainult andmed

ABV: 5.2% OG: 13.1P FG: 3.5P IBU: N/A EBC: 24

Untappd Link

Keri Saarele

Keri Saarele

Juniper Gose

Meie saared on lihtsad, kiviste randade ja jändrike rannakadakatega kesk soolast hülgehalli merd. Just sellistena on need saared meile armsad.

See soolane ja hapukas gose on kokku pandud soome kadakate lihtsakoelise vürtsiga. Tulemuseks on midagi üsna erilist – nagu meie armastus oma saarte vastu.

Ainult andmed

ABV: 5.0% OG: 12.5P FG: 3.2P IBU: 9 EBC: 7

Untappd Link

Succubuse Suudlus

Succubuse Suudlus

Herbal Fruit Ale

See deemonlik pruul on tulnud sind ahvatlema õllemaailma teispoolsusest lummava vaarika ja karge piparmündiga.

Ainult andmed

ABV: 7.0% OG: 16.3P FG: 3.7P IBU: N/A EBC: N/A

Untappd Link

Ogar Polski

Ogar Polski

Grodziskie

Ogar Polski ei ole ogar poolakas. Ogar Polski on hoopis Poola hagijas. See on iidne poola koer, kes on tuntud oma terava nina ja tööka loomu poolest. Meie arvates sobib see koer suurepäraselt iseloomustama grodziskie’t.

Grodziskie on vana Poola õllestiil. Seda õlut tehakse nisulinnastest, mis on kuivatatud tammehalgudest tehtud tule kohal. Kerge ja kuldne nisulinnas koos raske tammesuitsuga moodustab üsna ogara maitse. Sellise pisut poolapärase.

Ainult andmed

ABV: 3.8% OG: 9.8P FG: 2.7P IBU: 25 EBC: 7

Untappd Link