2015 aasta käsitööõlled

Ogar Polski

Ogar Polski

Grodziskie

Ogar Polski ei ole ogar poolakas. Ogar Polski on hoopis Poola hagijas. See on iidne poola koer, kes on tuntud oma terava nina ja tööka loomu poolest. Meie arvates sobib see koer suurepäraselt iseloomustama grodziskie’t.

Grodziskie on vana Poola õllestiil. Seda õlut tehakse nisulinnastest, mis on kuivatatud tammehalgudest tehtud tule kohal. Kerge ja kuldne nisulinnas koos raske tammesuitsuga moodustab üsna ogara maitse. Sellise pisut poolapärase.

Ainult andmed

ABV: 3.8% OG: 9.8P FG: 2.7P IBU: 25 EBC: 7

Untappd Link

Lehe Kolmik

Lehe Kolmik

Brown Ale

Elasid kord iidsel ajal seitsme mäe ja mere taga tarka ahvi kolm ahvi – Mizaru, Kikazaru ja Iwazaru. Need ahvid olid heade mõtete, heade sõnade ja heade tegude sümboliks.

Ei, see on üks teine jutt. Tegelikult olid need kolm üsna tavalist pruulmeistrit, mitte ammu vaid üsna hiljuti ja mitte kaugel kaugel vaid siinsamas Eestis. Ja nad ei olnud millegi sümboliks, nad lihtsalt tegid õlut.

Niisiis. Kolm pruulmeistrit said kokku ja otsustasid koos ühe õlle teha. Kuna liiga palju kokkasid ümber ühe katla ei mahu siis lepiti lihtsalt retsept kokku ja igaüks läks oma pruulikotta õlut tegema. Tulemuseks oli Lehe Kolmik, Õllenaudi Kolmik ja Vormsi kolmik. Eks ikka selleks, et igaüks saaks ise veenduda kumb on olulisem, kas geenid või kodune kasvatus.

Ainult andmed

ABV: 4.5% OG: 11.8P FG: 3.1P IBU: 20 EBC: 36

Untappd Link